Yamamotoyama Čaj Genmaicha,​ 200 g

  • Velký obrázek - Yamamotoyama Čaj Genmaicha,​ 200 g
  • Velký obrázek - Yamamotoyama Čaj Genmaicha,​ 200 g
  • Velký obrázek - Yamamotoyama Čaj Genmaicha,​ 200 g
Ihned k odeslání

Genmaicha, čaj dávných samurajů, je čaj s půvabnou, lehce nasládlou, ořechovou chutí. Díky nízkému obsahu kofeinu ho lze pít prakticky od rána do večera, dá se navíc pít horký i studený.

Popis

Popis Yamamotoyama Čaj Genmaicha,​ 200 g

O čaji

Čaj genmaicha je zelený čaj smíchaný se zrníčky opražené rýže. Hovorově se tomuto čaji říká "popcorn čaj", jelikož po zalití čaje vyplavou rýžové kuličky na povrch a čaji dodávají uzenou chuť. Má velmi zajímavou netradiční chuť, kterou si ale zamilujete. Díky nízkému obsahu kofeinu můžete čaj pít od rána do večera a navíc ho mohou pít i děti. V Japonsku tento čaj podávají ve školních jídelnách a ke svačině – nazývají ho lidovým čajem.

Historie čaje

Vše začalo roku 1400 v Hakone na poloostrově Honšú v blízkosti Shizuoka. Samurajové zrovna projednávali strategii svého tažení. Bylo zvykem, že ke každé takové schůzi se v odpoledních hodinách pil zelený čaj. Sluha Genamai, který čaj vždy připravoval, podal samurajovi šálek čaje, ale co čert nechtěl, pár zrnek rýže, co měl sluha v kapse, spadlo do připraveného čaje. Samuraj , který byl rozhořčený z toho, že sluha pošpinil jeho pití, usekl Genamaiovi hlavu. Samuraj usedl znovu k jednání a, i když měl v čaji rýži, vypil ho. Nestačil se divit, jakou úžasnou chuť zelený čaj získal rýží, a tak na počest smrti Genamaie čaj nazval "Genmaicha" a nařídil, že tento čaj se bude pít každé ráno.

Původ

Genmaicha se pěstuje 500 až 1500 stop nad hladinou moře v Shizuoka prefektuře v Japonsku.

List

Sklízí se mladé lístky čaje, dále se zpracovávají do jehliček a nakonec se přidá opražená rýže.

Nálev a jak si čaj připravit

Nálev má světle žlutý odstín. Jeho chuť je jemná a kombinuje svěží travnatou chuť zeleného čaje s vůní pražené rýže. Dá se pít jak horký, tak studený. Teplý čaj se zalévá vodou o teplotě 80°C a nechá se louhovat 1 až 3 minuty, podle toho, jak chceme mít nálev silný. Ideální doporučovaný čas louhování je 1 minuta. Pro studený nálev se do konvice vloží 6 lžic genmaichi, zalije se 1 až 2 šálky čerstvě převařené vody a louhuje 5 minut. Po vyndání směsi čaje z konvice přidáme led a vodu a čaj osladíme podle chuti.

Zajímavost

Pití genmaichi se uplatnilo v asijském léčitelství. Pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi, celkově zvyšovat psychickou výkonnost a zpevňovat kosti.

Co je obsahem dodávky

Při objednání tohoto produktu obdržíte čaj genmaicha v sáčku o obsahu 200 g, v počtu kusů, který si objednáte.

Parametry

  • Balení: Papírový sáček
  • Obsah balení: 200 g
  • Složení: Zelený čaj 50 %, pražená rýže 49,20 %, čirok 0,80 % (obilovina bez lepku)
  • Použití: Zalijte vodou o teplotě 80 °C a nechejte louhovat 1 až 3 minuty.
  • Země původu: USA
  • Cena za 1 kg: 800 Kč

Specifikace

Specifikace Yamamotoyama Čaj Genmaicha,​ 200 g:

Obchodní charakteristika
objednací kód produktu2062
číselné označení9327
katalogové číslo2062
značkaYamamotoyama
další modelyYamamotoyama Čaj
Vaše cena s DPH160 Kč
© 2000 - 2019 Mikosoft Praha s.r.o. | Susi.cz ® verze: 7.1