Sunfood Umeocet,​ 300 ml

  • Velký obrázek - Sunfood Umeocet,​ 300 ml
  • Velký obrázek - Sunfood Umeocet,​ 300 ml
Ihned k odeslání

Ocet vyrobený ze švestek umeboshi je zcela přírodní a nabízí srovnatelnou kvalitu jako ocet vinný či jablečný. Jeho chuť je slano-kyselá a příjemně osvěžující. Je ideální pro přípravu salátů a do zálivek.

hodnocení

Popis

Popis Sunfood Umeocet,​ 300 ml

O Umeoctu

Nejedná se o klasický ocet, místo kyseliny octové totiž obsahuje kyselinu citrónovou. Při výrobě umeboši, tzv. japonských švestiček, se nezralé švestky nechají vysušit na slunci po několik dní a poté se naloží do sudů na 6 měsíců až 7 let. Naložením vzniká vedlejší produkt, červená slano-kyselá přírodní tekutina umesu neboli umeocet. Jedná se o zdravou náhradu soli, a na rozdíl od klasického octu umeocet nemá negativní vliv na krev a střevní mikroflóru.

Historie

Lékařské spisy staré Číny dokazují, že švěstičky umeboši byly známy pro své výjimečné léčivé účinky již od starověku. Ač švestky pochází z Číny, lepší kvality dosahují v Japonsku, kde díky specifičnosti půdy a klimatu obsahují více přírodních kyselin a minerálů.

Zdravotní hledisko

Umeocet má silné neutralizační schopnosti, posiluje trávení, zlepšuje chuť k jídlu a stimuluje funkci střev, proto je vhodný k požívání při žaludečních problémech a nevolnostech. Obsahuje velké množství enzymů, vitamínů a minerálních látek (vápník, draslík, železo). V krvi neutralizuje nadbytek cukru nebo alkoholu. Je vhodný pro děti i dospělé při bolestech hlavy, kožních problémech (odstraňuje plísně a kvasinky), působí proti únavě. V tělu dodává cenné látky a váže vodu. Doporučujeme ho ředit vodou a popíjet jako nápoj, především ve velkých vedrech a při sportu.

Využití

Umeocet je možné přidávat do všech pokrmů slano-kyselé chuti namísto octu. Uplatní se tedy při přípravě omáček i polévek, ideální je pro přípravu salátů a zálivek, které navíc není třeba dosolovat.

Co je obsahem dodávky

Při objednání tohoto produktu obdržíte lahvičku Umeoctu o obsahu 300 ml, v počtu kusů, který si objednáte.

Parametry

  • Balení: Sklo
  • Obsah balení: 300 ml
  • Použití: Do salátů, zálivek, omáček i polévek.
  • Složení: Umeboshi, mořská sůl (20,5%), Perilla.
  • Země původu: Japonsko
  • Cena za 1 l: 230 Kč

Specifikace

Specifikace Sunfood Umeocet,​ 300 ml:

Obchodní charakteristika
objednací kód produktu2059
číselné označení33761
katalogové číslo2059
značkaSunfood
další modelySunfood Umeocet,&#
Vaše cena s DPH69 Kč

Příslušenství

© 2000 - 2019 Mikosoft Praha s.r.o. | Susi.cz ® verze: 7.1