Vážení zákazníci, vzhledem k aktuální situaci spojené s šířením viru COVID-19 jsme nuceni omezit provoz našeho obchodu. S účinností od soboty 14. 3. vyřizujeme pouze objednávky s doručením na adresu prostřednictvím přepravce PPL. Osobní odběr v naší prodejně ani ve výdejnách Zásilkovna není dočasně dostupný. Jakmile to bude možné, plný provoz obnovíme. Děkujeme za pochopení, tým Susi.cz.

S&B Japonský křenový prášek v plechovce,​ 30 g

 • Velký obrázek - S&B Japonský křenový prášek v plechovce,​ 30 g
 • Velký obrázek - S&B Japonský křenový prášek v plechovce,​ 30 g
 • Velký obrázek - S&B Japonský křenový prášek v plechovce,​ 30 g
Ihned k odeslání

Křenový prášek je určený k přípravě pasty,kterou získáte jednoduchým smícháním prášku s vodou. Křenová pasta se servíruje společně se suši a užívá se k dochucení rolek. Malé množství prášku můžete také přidat do bramborové kaše a tím ji ozvláštníte.

Popis

Popis S&B Japonský křenový prášek v plechovce,​ 30 g

O wasabi

Wasabi, latinsky Wasabica japonica a česky japonský křen, je velmi podobný našemu českému křenu, liší se však barvou. Wasabi křen je světle zelený.Ostrost wasabi způsobuje Allylisothiokyanát, který se uvolňuje rozbitím buněk oddenku.Wasabi je velmi zdravé – kompletně vám protáhne nosní dutinu a navíc obsahuje vitamín C, minerály, vápník, draslík či hořčík. V Japonsku lze zakoupit wasabi oddenek, pastu nebo prášek. V Evropě se wasabi prodává spíše ve formě pasty a prášku.

Historie wasabi

Wasabi bylo objeveno v horské vesnici před stovkami let japonským farmářem v oblasti Shizuoka, který ho dal ochutnat mocnému válečníkovi Tokugawovi. Tomu wasabi natolik zachutnalo, že se zasadil o jeho běžné používání v japonské kuchyni. Dnes je wasabi široce využíváno nejen jako přísada při přípravě suši, ale také průmyslově k výrobě různých pochutin, například hrášku ve wasabi, rýžových sušenek s wasabi práškem, arašíd ve wasabi a podobně. Existuje také zmrzlina s příchutí wasabi a ochucené mořské řasy solí a wasabi křenem.

Původ a pěstování

Wasabi křen je velmi náročný na pěstování. Existují pouze tři místa, kde se wasabi pěstuje: prefektura Shizuoka, poloostrov Izu a prefektura Nagano. Křen se pěstuje u horských řek v drobném štěrku. Květy jsou bílé barvy a jsou velmi drobné.

Využití

Křenový prášek je určen k přípravě pasty, která vznikne jednoduše smícháním prášku s vodou. Pasta je nezbytnou ingrediencí při výrobě nigiri sushi (bochánku rýže s plátkem ryby) a omáčky sashimi (smíchané wasabi pasty a sojové omáčky), ve které se suši namáčí. Používá se ale také k dochucení různých omáček či například na nudle soba. Při vytváření pasty si s křenovým práškem můžeme pohrát – při správné hustotě lze vytvářet různé tvary, jako například lístečky či kytičky.

Co je obsahem dodávky

Při objednání tohoto produktu obdržíte křenový prášek v plechovce o obsahu 30 g, v počtu kusů, které si objednáte.

Parametry

 • Balení: Plechovka
 • Obsah balení: 30 g
 • Složení: Křen 76%, hořčice, tapiokový škrob, wasabi 2 %.
 • Obsahuje alergeny: Hořčice.
 • Použití: 1 čajovou lžičku prášku smícháme s 2 čajovými lžičkami vody, dobře promícháme a necháme 2 až 3 minuty uležet pro získání optimálního aroma. Výslednou pastu následně využijeme k přípravě suši a dochucení omáček a nudlí.
 • Země původu: Japonsko
 • Distributor: SSP Trade & Consult GmbH Philipp-Reis-Str. 15 B3/B4 63128 Dietzenbach, Německo.
 • Cena za 1 kg: 3267 Kč

Parametry

Parametry S&B Japonský křenový prášek v plechovce,​ 30 g

Technická charakteristika
kategorieDochucovadla
Energetická hodnota1586/378 kcal
Tuky9,1 g
Tuky - z toho nasycené mastné kyseliny0,7 g
Sacharidy50 g
Sacharidy - z toho cukry29 g
Bílkoviny15 g
Sůl0,12 g

Specifikace

Specifikace S&B Japonský křenový prášek v plechovce,​ 30 g:

Obchodní charakteristika
objednací kód produktu36276
číselné označení837621
katalogové číslo
značkaMikosoft
stránky výrobcewww.mikosoft.cz
Vaše cena s DPH98 Kč

Příslušenství

© 2000 - 2020 Mikosoft Praha s.r.o. | Susi.cz ® verze: 7.1