Morinaga Silken Tofu Soft,​ 340 g

 • Velký obrázek - Morinaga Silken Tofu Soft,​ 340 g
 • Velký obrázek - Morinaga Silken Tofu Soft,​ 340 g
 • Velký obrázek - Morinaga Silken Tofu Soft,​ 340 g
Ihned k odeslání

Tofu soft je sojový tvaroh, který je vyroben z ekologicky pěstovaných sojových bobů, neobsahuje konzervační látky ani cholesterol. Tofu soft je na výrobu dezertů a pomazánek. Tofu soft má řidší konzistenci.

Popis

Popis Morinaga Silken Tofu Soft,​ 340 g

O Tofu

Tofu je vlastně sojový sýr nebo tvaroh. Místo mléka se vyrábí ze šťávy získané ze sojových bobů. Základem dobrého tofu je tedy dobrá sója. Čím jsou suroviny použité na výrobu tofu kvalitnější, tím lepší tofu vznikne. Sójové boby se nejprve propláchnou a potom se na několik hodin namočí do vody, aby nabobtnaly. Na první pohled nic těžkého, ale je důležité, aby boby nebyly namočeny příliš krátce nebo naopak dlouho, protože by to výrobu tofu značně ztížilo. Po tomto odpočinku se sójové boby mixují společně s vodou, v které byly namočeny. Vznikne jemná kaše, která se následně vaří a poté přijde na řadu pasírování – vibračním sítem od sebe oddělíme mléko a pevnou složku – okaru. Tofu se vyrábí ze sójového mléka, které vzniklo právě oddělením okary. Jeho sražením vznikne tofu. Právě srážení je jedna z nejdůležitějších věcí při výrobě tohoto sójového sýru. Tradičním srážedlem je sůl Nigari (sůl z mořské vody). Závěrečná fáze je ta, že se tofu umístí do zvláštní nádoby, kde se zatíží, čímž z něj vyteče přebytečná voda. Podle toho, jak velká zátěž a jak dlouhou dobu, na tofu působí, určuje jeho konzistenci, zda bude měkké nebo tvrtdé. Po tomto závěrečném procesu se tofu nařeže na kousky a dá se vychladit do nádoby s vodou.

Historie

Tofu se jedlo v Číně již od konce 2. století před naším letopočtem a vzniklo v podstatě náhodou, když se do vařící sójové polévky omylem dostala slaná mořská voda a polévka se tím pádem srazila. Zda se tato legenda zakládá na pravdě, již asi nezjistíme, ale jisté je to, že se jeho výroba za celá ta léta až tak moc nezměnila.

Využití

Měkké tofu má měkčí konzistenci než Firm Tofu a výborně se hodí na výrobu dezertů, pomazánek. Tofu má ceněnou schopnost přejímat chutě, můžeme ho tedy různě kořenit a dochucovat. Silken tofu Japonci velmi rádi používají na přípravu hodnotné a zdravé snídaně, tzv. Jude Dofu: tofu mírně ohřejeme na pařáku nebo v mikrovlnné troubě, posypeme katsuobushi a zakapeme sojovou omáčkou; nebo můžeme místo sušeného tuňáka použít spařený listový špenát s trochou nastrouhaného zázvoru, opět zakapané sojovou omáčkou.

Zdravotní hlediska

Tofu je skvělou zdravou potravinou. Díky vysokému obsahu bílkovin, nenasycených mastných kyselin a vlákniny, a naopak nulovému obsahem cholesterolu, je vhodný pro řadu diet či jako náhrada masa. Sojové bílkoviny jsou navíc velmi dobře stravitelné.

Co je obsahem dodávky

Při objednání tohoto produktu obdržíte Tofu soft v kartonovém Tetra Paku, 340 g, v počtu kusů, který si objednáte.

Parametry

 • Balení: Kartonový přebal Tetra Pak.
 • Obsah balení: 340 g
 • Složení: Voda, sójové boby (10,0%), regulátor kyselosti E575, zpevňující látka: E509.
 • Obsahuje alergeny: Sója.
 • Použití: Dezerty, pomazánky.
 • Země původu: USA
 • Dovozce: Kanematsu GmbH, Oststrasse 34 Duesseldorf D-40211, Německo
 • Skladování: Po otevření skladujte v lednici a spotřebujte do tří dnů.
 • Cena za 1 kg: 162 Kč

Parametry

Parametry Morinaga Silken Tofu Soft,​ 340 g

Technická charakteristika
kategorieSójové výrobky
Energetická hodnota230/55 kcal
Tuky3,1 g
Tuky - z toho nasycené mastné kyseliny0,5 g
Sacharidy1,7 g
Sacharidy - z toho cukry0,7 g
Bílkoviny5,2 g
Sůl0,004 g

Specifikace

Specifikace Morinaga Silken Tofu Soft,​ 340 g:

Obchodní charakteristika
objednací kód produktu2219
číselné označení35968
katalogové číslo
značkaMorinaga
další modelyMorinaga Silken
Vaše cena s DPH59 Kč
© 2000 - 2019 Mikosoft Praha s.r.o. | Susi.cz ® verze: 7.1