Vážení zákazníci, vzhledem k aktuální situaci spojené s šířením viru COVID-19 jsme nuceni omezit provoz našeho obchodu. S účinností od soboty 14. 3. vyřizujeme pouze objednávky s doručením na adresu prostřednictvím přepravce PPL. Osobní odběr v naší prodejně ani ve výdejnách Zásilkovna není dočasně dostupný. Jakmile to bude možné, plný provoz obnovíme. Děkujeme za pochopení, tým Susi.cz.

Holoubek a pravnuci Houba Shiitake sušená,​ 25 g

  • Velký obrázek - Holoubek a pravnuci Houba Shiitake sušená,​ 25 g
  • Velký obrázek - Holoubek a pravnuci Houba Shiitake sušená,​ 25 g
  • Velký obrázek - Holoubek a pravnuci Houba Shiitake sušená,​ 25 g
Ihned k odeslání

Plátky sušené shiitake, která je pro svou lahodnou chuť a silné aroma nazývána "perlou mezi houbami". Shiitake je oblíbená nejen díky své originální chuti, ale také pro obsah látek majících příznivý vliv na lidský organismus.

Popis

Popis Holoubek a pravnuci Houba Shiitake sušená,​ 25 g

O houbě shiitake

Název houby je složený ze dvou slov, „shii“ znamená dub a „take“ houba. Český název houby je houževnatec jedlý. Jedná se o dřevokaznou houbu. Pěstuje se na speciálních farmách na špalcích dubu a kaštanovníku. Do připravených špalků se navrtají malé otvory a sadba hub se do nich vloží. Růst hub pak závisí na teplotě a vlhkosti prostředí. Kmeny poskytují prostředí houbě po dobu až 6 let a velikost sklizně dosahuje až 5 kilogramů.

Historie

Houba shiitake je japonskou houbou pěstovanou již od 2. století n. l. Lékař Wu Juei během dynastie Ming zjistil, že houba shiitake je nejen skvělá potravina, ale že má také velmi blahodárné účinky. V současné době je shiitake po žampionech nejčastěji pěstovanou houbou.

Vzhled a chuť

Houba Shiitake má hnědé vypouklé hlavičky, někdy se objevují také bílé skrnky. Průměr klouboučku bývá mezi 5 až 12 cm. Shiitake má výrazné aroma, připomínající česnek, a vynikající masitou chuť.

Využití

V japonské kuchyni je houba shiitake hojně využívaná jak v sušené, tak v čerstvé podobě. Využívají se však pouze kloboučky, tuhé nožičky se odkrajují. Shiitake se dá upravovat mnoha způsoby. Sušené plátky jsou vhodné zejména do polévek, omáček či masovo - zeleninových směsí. Vegetariáni shiitake rádi používají jako náhražku masa. Sušenou shiitake doporučujeme před přípravoou na půl hodiny namočit, aby změkla a nabobtnala. Pro zvýraznění chutí je také možné ji naložit do sojové omáčky s vodou.

Zdravotní využití

V Číne je shiitake díky svým blahodárným účinkům označována za „elixír života“. Obsahuje velké množství vitaminu B (B2, B5 a B6), manganu, fosforu, draslíku, selenu, měďi a zinku. Je velmi dobrým zdrojem vlákniny, bílkovin, hořčíku a vitaminu D. Shiitake je sytá a neobsahuje téměř žádné kalorie, využívá se tedy také při redukčních dietách. Dnešní věda dokládá preventivní účinky u různých civilizačních chorob, jako je např. snižování hladiny cholesterolu v krvi a při úpravě krevního tlaku. Posiluje celkovou obranyschopnost těla, může se též podílet na předcházení některým nádorovým onemocněním.

Co je obsahem dodávky

Při objednání tohoto produktu obdržíte plastovou dózu se sušenými plátky shiitake o obsahu 25 g, v počtu kusů, který si objednáte.

Parametry

  • Balení: Plastová dóza
  • Obsah balení: 25 g
  • Složení: sušené plátky houby shiitake
  • Použití: do polévek, salátů, k masu, k dochucení různých pokrmů
  • Cena za 1 kg: 2 600 Kč

Parametry

Parametry Holoubek a pravnuci Houba Shiitake sušená,​ 25 g

Technická charakteristika
kategorieHouby
Energetická hodnota1099/264 kcal
Tuky2,2 g
Tuky - z toho nasycené mastné kyseliny0,8 g
Sacharidy23 g
Sacharidy - z toho cukry0,5 g
Bílkoviny18 g
Sůl0,03 g

Specifikace

Specifikace Holoubek a pravnuci Houba Shiitake sušená,​ 25 g:

Obchodní charakteristika
objednací kód produktu34806
číselné označení104968
katalogové číslo
značkaHoloubek a pravnuci
další modelyHoloubek a pravnuci Houba
Vaše cena s DPH65 Kč
© 2000 - 2020 Mikosoft Praha s.r.o. | Susi.cz ® verze: 7.1