Gnome Rýže Basmati,​ 5 kg

 • Velký obrázek - Gnome Rýže Basmati,​ 5 kg
Ihned k odeslání

Varianty produktu

 • Velikost balení 500 g

  Ihned k odeslání
  55 Kč
 • Velikost balení 5 kg

  Ihned k odeslání
  420 Kč

Velice kvalitní dlouhozrnná rýže původem z Pakistánu. Je charakteristická dlouhým štíhlým zrnem, nelepí se, je lehce stravitelná a má jedinečné přírodní aroma připomínající oříšek. Balená v jednotlivých sáčcích v látkovém pytli.

hodnocení

Popis

Popis Gnome Rýže Basmati,​ 5 kg

O basmati

Basmati je nejušlechtilejší odrůda rýže pěstovaná na úpatí Himalájí. Křišťálově průzračná voda stékající z ohromné tající ledovcové masy bohaté na minerály, spolu s čistým ovzduším a v neposlední řadě po staletí trvající píle při šlechtění tohoto nejuznávanějšího druhu, dává rýži basmati její jedinečný charakter. Ponechává se vyzrát celé dva roky, čímž se plně rozvine její chuť a vůně připomínající oříšek.
Rýže Basmati je charakteristická dlouhým, štíhlým, kvalitním zrnem. Její typickou výhodou je, že se při vaření nelepí. Je snadno a rychle stravitelná, splňuje zásady zdravé výživy, neobsahuje lepek. Je vynikající při přípravě exotických pokrmů, stejně jako příloha k běžné evropské kuchyni.

Historie

Basmati je již po stovky let šlechtěna v Indii, Nepálu a Pákistánu na místech, kde jsou pole zavlažována vodou přímo z ledovců. Kvalita této rýže však nespočívá pouze v jejím původu a přesné odrůdě, ale také v jejím věku. Správně by basmati měla být po sklizni alespoň na rok a půl až dva roky uskladněna v suchu a temnu. Poté se očistí a prodá. Tato doba je nezbytná pro vysychání rýže a nízký obsah vody v zrnech je zárukou lepší chuti, nižší lepivosti a také kratší doby přípravy. Zrno je po uvaření mnohem delší než širší, pevné a celkově je rýže sypká, nelepí se a lépe chutná.
V hindštině slovo basmati doslova znamená "královna vůní" a tento přídomek vznikl díky jejímu jedinečnému aroma a chuti připomínající oříšek.

Využití

Basmati je přílohová rýže, hodí se tedy k masu či masovo-zeleninovým směsím, k omáčkám a podobně.

Příprava

Jeden díl rýže basmati propláchneme a vsypeme do jednoho a čtvrt až jednoho a půl dílu osolené vody. Přiklopíme pokličkou a přivedeme k varu. Zmírníme teplotu na minimum a ponecháme pod pokličkou, dokud se voda nevyvaří (cca 12 - 15 minut). Odstavíme z vařiče, rýži jemně prokypříme a necháme odstát asi 3 minuty. Takto upravená basmati je krásně voňavá, chutná a nelepí se.
Uvedené množství vody a doba vaření je závislá na typu vařiče a hrnce, který používáte.

Zdravotní hlediska

Rýže Basmati má nižší glykemický index, tzn. méně kalorií, než běžné druhy rýže a je přirozeně bezlepková. Díky tomu je vyhledávanou potravinou u zastánců zdravé výživy a sportovců a je nedílnou součástí redukce váhy a diet.

Co je obsahem dodávky

Při objednání tohoto produktu obdržíte rýži basmati v látkovém pytli o obsahu 5 kg, v počtu kusů, který si objednáte.

Parametry

 • Balení: Látkový pytel.
 • Obsah balení: 5 kg, balená v jednotlivých sáčcích v látkovém pytli.
 • Složení: Dlouhozrnná rýže.
 • Použití: Jako příloha.
 • Země původu: Pakistán.
 • Výhradní distributor: Gnome, spol.s.r.o., Pod Lysinami 472/21, 147 00 Praha 4.
 • Cena za 1 kg: 84 Kč.

Parametry

Parametry Gnome Rýže Basmati,​ 5 kg

Technická charakteristika
kategorieRýže
Tuky - z toho nasycené mastné kyseliny0 g
Sacharidy78,6 g
Sacharidy - z toho cukry0 g
Bílkoviny8,6 g
Sůl0 g
Energetická hodnota1452/348 kcal
Tuky0,4 g

Specifikace

Specifikace Gnome Rýže Basmati,​ 5 kg:

Obchodní charakteristika
objednací kód produktu33379
číselné označení26872
katalogové číslo33379
značkaGnome
další modelyGnome Rýže
Vaše cena s DPH420 Kč
© 2000 - 2019 Mikosoft Praha s.r.o. | Susi.cz ® verze: 7.1