Daruma Zázvor růžový krájený,​ 200 g

 • Velký obrázek - Daruma Zázvor růžový krájený,​ 200 g
 • Velký obrázek - Daruma Zázvor růžový krájený,​ 200 g
Ihned k odeslání

Varianty produktu

 • Velikost balení 200 g

  Ihned k odeslání
  40 Kč
 • Velikost balení 1 kg

  Ihned k odeslání
  110 Kč
 • Velikost balení 1 kg

  Ihned k odeslání
  145 Kč

Nakládaný zázvor by se měl stát nedílnou součástí při servírování sushi, je to jedna z tradičních příloh k sushi rolkám. Jeho růžová varianta má oproti bílé ostřejší chuť.

hodnocení

Popis

Popis Daruma Zázvor růžový krájený,​ 200 g

O zázvoru

Nakládaný zázvor je nedílnou součástí při servírování sushi. Výrobci k jeho výrobě používají několik druhů octa a zázvoru, smíchaných podle tajné receptury, která je vždy jedinečná. Růžový nakládaný zázvor je oproti bílému ostřejší.

Historie

Původ zázvoru není přesně znám, existují poznámky, že poprvé byl pěstován na jihu Číny, odkud byl dále směrován do Indie. Jisté je, že jeho pěstování v Indii i v Číně je známé již po tři tisíciletí. Pravděpodobně zásluhou fénických mořeplavců byl rozšířen na Blízký východ a dále do Středomoří. Zázvor je pravděpodobně jedno z nejstarších koření na světě, byl znám i ve starověkém Řecku, Římě i v Egyptě. Do Afriky byl rozšířen Portugalci, do jižní Ameriky se dostal zásluhou Španělů. Oddenky zázvoru se nekazí , proto byla jeho přeprava možná arabskými obchodníky, kteří jej dováželi do Evropy i Afriky. Ve středověku byl v Evropě zázvor už natolik známý, že nechyběl na stole skoro v žádně domácnosti, kde byl všeobecně využíván jako koření, stejně jako sůl a pepř.

Využití

Nakládaný zázvor patří mezi tradiční a nejpoužívanější přílohy ke všem typům sushi. Má intenzivní ostrou chuť a je mírně sladko-kyselý.

Zajímavost

Zázvor je znám také pro své léčebné účinky, je antibakteriální, pomáhá s trávením, chřipkou i kašlem. Jen je třeba dát si pozor na předávkování – na jazyku chutná zázvor jemně, ale v útrobách silně prohřívá.

Co je obsahem dodávky

Při objednání tohoto produktu obdržíte nakládaný růžový zázvor v sáčku o obsahu 200 g, v počtu kusů, který si objednáte.

Parametry

 • Balení: Sáček.
 • Obsah balení: 200 g.
 • Použití: Jako příloha k sushi nebo k masu.
 • Skladování: Po otevření doporučujeme zázvor i s nálevem přemístit do dózy či sklenice a uchovat v ledničce.
 • Země původu: Čína.
 • Složení: Zázvor, pitná voda, jedlá sůl, rýžový ocet, kyseliny: kyselina citronová, kyselina octová, kyselina jablečná, látka zvýrazňující chuť i vůni: glutamát sodný, konzervant: sorbát draselný, sladidla: aspartam, acesulfam - K, sacharin, neohesperidin DC,barvivo: E163 (Anthokyan – přírodní barvivo z grepů a slupek hroznů.).
 • Cena za 1 kg: 200 Kč

Parametry

Parametry Daruma Zázvor růžový krájený,​ 200 g

Technická charakteristika
kategorieNakládaná zelenina
Sacharidy - z toho cukry0,0 g
Bílkoviny0,2 g
Sůl2,0 g
Energetická hodnota40/10 kcal
Tuky0,0 g
Tuky - z toho nasycené mastné kyseliny0,0 g
Sacharidy1,3 g

Specifikace

Specifikace Daruma Zázvor růžový krájený,​ 200 g:

Obchodní charakteristika
objednací kód produktu34581
číselné označení60571
katalogové číslo34581
značkaDaruma
další modelyDaruma Zázvor
Vaše cena s DPH40 Kč
© 2000 - 2019 Mikosoft Praha s.r.o. | Susi.cz ® verze: 7.1