Daruma Mořská řasa Kombu,​ 113 g

  • Velký obrázek - Daruma Mořská řasa Kombu,​ 113 g
Ihned k odeslání

Sušená řasa kombu je vhodná pro přípravu vývaru dashi, rozdrcenou ji ale můžete směle používat také jako koření do polévek, omáček či do salátů. Kombu má velmi vysoký obsah jódu, minerálů a vlákniny.

hodnocení

Popis

Popis Daruma Mořská řasa Kombu,​ 113 g

O kombu

Kombu je jedlá mořská řasa, která se pěstuje na lanech hluboko v moři v Japonsku a Koreji. Kombu má tlusté tvrdé listy, dorůstající do délky až 10 metrů, které mají po usušení zelenou barvu. Po sušení se někdy na listech objeví bílý přírodní prášek, který způsobuje kyselina glutaminová.

Historie

V Japonsku je řasa kombu konzumována již dlouhá tisíciletí. Původně byla vyhrazena pouze pro kuchyni císaře, teprve po kolonizaci Hokkaidó se stala dostupnější surovinou. Dnes je kombu nepostradatelnou součástí běžného japonského jídelníčku a od roku 1960 se z Japonska vyváží do mnoha zemí světa.

Využití

Sušená mořská řasa kombu je určená zejména na přípravu vývaru, o čemž také vypovídá část jejího názvu (dashi = vývar). Při přípravě vývaru jemně očistěte řasu vlhkým hadříkem, nechejte ji namočenou ve vodě uležet minimálně 30 minut a poté vařte při nejnižší teplotě 20 až 30 minut. Výborné je kombu vařit společně s luštěninami či rýží, protože urychluje jejich změknutí. Rozdrcená na prášek je kombu skvělá k dochucení polévek, omáček či například zeleninových salátů. Příprava dashi vývaru: 5 g Kacuobuši, 10 g řasa Kombu a 1 l vody.

Zdravotní hlediska

Kombu je jednou z řas velmi bohatých na jód. Je také zdrojem kyseliny glutaminové, díky které změkčuje vlákna ostatních potravin a usnadňuje tak jejich trávení. Kromě toho je kombu bohatá na minerály a vlákninu. Kvůli vysokému obsahu přírodního jódu doporučujeme kombu servírovat v malém množství, zároveň ale pravidelně.

Co je obsahem dodávky

Při objednání tohoto produktu obdržíte sušenou mořskou řasu kombu v sáčku o obsahu 113,4 g, v počtu kusů, který si objednáte.

Parametry

  • Balení: Sáček
  • Obsah balení: 113,4 g
  • Složení: Sušené mořské řasy.
  • Použití: K přípravě vývaru dashi, rozdrcená jako koření
  • Země původu: Korea
  • Dovozce: SSP Trade a Consult GmbH Philipp-Reis-Str. 15 B3/B4, 631 28 Dietzenbach, Německo.
  • Cena za 1 kg: 838 Kč

Parametry

Parametry Daruma Mořská řasa Kombu,​ 113 g

Technická charakteristika
kategorieŘasy
Tuky - z toho nasycené mastné kyseliny0,50 g
Sacharidy18 g
Sacharidy - z toho cukry0,5 g
Bílkoviny7,70 g
Sůl6,60 g
Energetická hodnota723/174 kcal
Tuky1,40 g

Specifikace

Specifikace Daruma Mořská řasa Kombu,​ 113 g:

Obchodní charakteristika
objednací kód produktu34378
číselné označení54417
katalogové číslo34378
značkaDaruma
další modelyDaruma Mořská
Vaše cena s DPH95 Kč
© 2000 - 2019 Mikosoft Praha s.r.o. | Susi.cz ® verze: 7.1