Vážení zákazníci, vzhledem k aktuální situaci spojené s šířením viru COVID-19 jsme nuceni omezit provoz našeho obchodu. S účinností od soboty 14. 3. vyřizujeme pouze objednávky s doručením na adresu prostřednictvím přepravce PPL. Osobní odběr v naší prodejně ani ve výdejnách Zásilkovna není dočasně dostupný. Jakmile to bude možné, plný provoz obnovíme. Děkujeme za pochopení, tým Susi.cz.

Čaj Pai mu tan bílý,​ 40 g

  • Velký obrázek - Čaj Pai mu tan bílý,​ 40 g
Ihned k odeslání

Vynikající třída bílého čaje, vyráběného z velmi mladých pupenů a lístků, sbíraných těsně před rozvinutím na začátku jara v provincii Fu-ťien. Nálev je světlý, čirý s hladkou sametovou chutí. Podporuje trávení.

Popis

Popis Čaj Pai mu tan bílý,​ 40 g

O čaji Pai Mu Tan

Vynikající třída bílého čaje, nazývaná také “Bílá pivoňka”, se sklízí pouze po omezenou dobu, a to začátkem jara. Sklízí se pouze ty pupeny, které vynikají vysokou kvalitou. Z toho důvodu patří bílé čaje k nejexkluzivnějším druhům čaje na světě. Bílý čaj pochází ze stejné rostliny jako čaj černý, resp. zelený, ale dále se mechanicky neupravuje (bez oxidace a fermentace), pouze se suší až 72 hodin na slunci. Díky tomu si uchová jemné složení a jedinečnou chuť. Za bílý se označuje díky chloupkům, které rostou na čajových pupenech než se rozvinou, a které po usušení získávají bílo-stříbřitou barvu. Pěstuje se především v horách Wu-i v oblasti Fu-ťien v Číně.

Historie

Na 1 kg bílého čaje je třeba nasbírat až 30 000 poupat, což je příčinou jeho vyšší ceny. Bývá označován za nápoj císařů, protože se po dlouhá staletí pil pouze na císařském dvoře, především byl velmi populární za vlády dynastine Song (960 až 1 279 n.l.). Tradice výroby čaje typu Pai Mu Tan (Bai Mu Dan) se datuje teprve od roku 1922.

Nálev

Bílý čaj má jemnou a nesvíravou, oproti zelenému méně bylinnou chuť. Vůni tvoří směs trávových tónů a sladkého ovoce. Barva prvního nálevu je slabě žlutá. Chuť koresponduje s vůní, je jemná, bez náznaku hořkosti či trpkosti. Druhý nálev je chuťově výraznější, převládají trávové tóny. Jedná se o typickou chuť Bílé pivoňky. Poslední nálev je naoranžovělé barvy, chutí i vůní podobný druhému nálevu, opět s převahou trávových tónů.

Jak si připravit čaj

Doporučujeme použít 8 g čaje na konvičku o objemu 250 ml.

  • První nálev: voda 70 °C a doba louhování 75 sekund
  • Druhý nálev: voda 75 °C a doba louhování 100 sekund
  • Třetí nálev: voda 80 °C a doba louhování 120 sekund

Zdravotní hledisko

Čaj není zpracován mechanickými metodami ani neprochází oxidačním procesem, proto obsahuje vysoký podíl antioxidantů. Dále má všechny účinky typické pro zelené čaje: účinek antistresový, protizánětlivý, blahodárně působí na centrální nervovou soustavu, na soustředění, optimalizuje spánek, pomáhá při redukci váhy (zvyšuje termogenezi a oxidaci tuků) a chrání před zubním kazem pro vysoký obsah fluoru. Neobsahuje vysoký podíl theinů, jako třeba čaj černý. Současné studie ukazují, že bílé čaje mohou mít až 5x vyšší ochranný účinek proti rakovině než čaje zelené.

Co je obsahem dodávky

Při objednání tohoto produktu obdržíte sáček bílého čaje Pai Mu Tan o obsahu 40 g, v počtu kusů, který si objednáte.

Parametry

  • Balení: Sáček
  • Obsah balení: 40 g
  • Země původu: Čína
  • Cena za 1 Kg: 2 875 Kč

Specifikace

Specifikace Čaj Pai mu tan bílý,​ 40 g:

Obchodní charakteristika
objednací kód produktu35336
číselné označení234232
katalogové číslo35336
značkaMikosoft
stránky výrobcewww.mikosoft.cz
Vaše cena s DPH115 Kč

Příslušenství

© 2000 - 2020 Mikosoft Praha s.r.o. | Susi.cz ® verze: 7.1